Dieta zabíjí veškerou radost

Dietáři a dietářky mají rok rozdělený na různá období, aby si vždycky našli nějaký důvod k hubnutí. Po Vánocích se hubne, protože všichni přibrali povalováním se před televizí a uždibováním cukroví. Na jaře se hubne, protože se to buďto v zimě nepodařilo, nebo jen tak z rozmaru, kterému se říká jarní detox. A pak se „hubne do plavek“. Tato dietní kampaň bývá doprovázená nejšílenějšími stravovacími výstřelky. Podzim svoje hlavní téma nemá a chroničtí dietáři hubnou jen tak.

Dieta, zabiják radosti

Milovníci hubnoucích diet jsou chudáci, kteří nikdy nepoznali slast z jídla. Pokud do této skupiny patříte, zkuste z ní vystoupit. Útočí na vás s každým soustem, které dáváte do úst, výčitky jako jezinky? Hořkne vám šlehačkový dort na jazyku, protože okamžitě převádíte nadýchanou laskominku na podkožní tuk? Kulinární kouč ví, že s takovým přístupem si jídlo nikdy nezamilujete. Je to stejné, jako byste chtěli dosáhnout nejvyšší slasti při sexu, a přitom stále mysleli na hloupé překážky – na práci, prádlo v pračce, co uvařit k večeři…

Hrůza z hladu

Pokud se začnete oddávat nějaké dietě, je pravděpodobné, že budete mít hlad. Nemusí to však nutně být hlad z nedostatku potravy. Nejspíš vás chytí do spárů jen všudypřítomný strach z hladu. Diety jsou založeny na tom, že mají nejrůznější omezení. Například nesmíte jíst to nebo ono, nesmíte jíst po páté hodině odpo- lední, musíte vypít tři litry bylinkového čaje. Pokud chcete normálně pracovat, tak vás to velmi svazuje. Bojíte se, že dieta znamená i omezení množství jídla, a tudíž je logické, že přijde hlad. Bojíte se také, že v daný čas nebudete mít po ruce zrovna to, co vám dieta dovoluje sníst, a přijde hlad, když se nesmíte dotknout jiného jídla. A i když držíte dietu dovolující jíst dosyta, tak se stejně bojíte hladu, protože nevěříte, že když máte zhubnout, tak by to mohlo jít bez hladu.

Jste morousové

Kdo se příliš zabývá svou dietou, otravuje společnost kolem sebe. „A tohle můžeš?“ ptají se vás přátelé podesáté, protože jste odmítli devět vynikajících jídel. Jejich trpělivost není nekonečná. Ve vlastní rodině se to snadno může změnit. „A tohle můžeš! A basta!“ Nebo. „Trhni si nohou, kapriců už bylo dost!“ Když budete otravovat dost dlouho, okolí se od vás začne nejspíš zdvořile odtahovat jako od postiženého leprou. Ostatní si budou pomlaskávat nad nějakou kulinární kreací, třeba mazat křupavé počesnekované topinky lahodně ochuceným tatarákem a vy budete přežvykovat vejce natvrdo se syrovým zelím. O čem si s nimi budete povídat? Stojí vám to za to?

Články

Článek v časopisu Žena a život, příloha Chuťovka, únor 2014. Stáhnout článek...

Chcete-li vědět, jak vypadá odvěké kulinární štěstí, podívejte se na staré obrazy a uvidíte. Přečíst celý článek…

Se vztahem k jídlu je to jako se všemi ostatními vztahy. Přečíst celý článek…

Dietáři a dietářky mají rok rozdělený na různá období, aby si vždycky našli nějaký důvod k hubnutí. Přečíst celý článek…

Konzervativní přístup k jídlu je stejně nebezpečný jako jakýkoli jiný přehnaný konzervatismus. Přečíst celý článek…