Přátelství s jídlem

Se vztahem k jídlu je to jako se všemi ostatními vztahy. Možná jste někde na cestě životem škobrtli a něco se na vašem vztahu k němu pokazilo. Jedli jste bídně a ono se vám začalo škodolibě usazovat v tukových polštářích, nebo se vám udělaly třeba žaludeční vředy a teď jste na něj nevědomky naštvaní. Změňte to! Když se nebudete obviňovat za snědené jídlo, tak vám neublíží. A budete-li jídlo milovat, bude vám to bohatě vracet v radosti, kterou s ním zažijete. Kulinární koučink vás má s jídlem spřátelit, a pokud budete chtít, můžete se do něj dokonce i zamilovat.

Radost a pohoda

Problém nemusí být v tom, co jíte – to mají ostatně ve své kompetenci dietologové. Důležité je, jak jíte. Požitek a pohoda jsou opakem stresu. Tady to má vaše tělo průzračně jasné. Pokud se necháte stresovat, tak se s vámi jídlo prostě nebude přátelit. Stres zvyšuje hladinu adrenalinu a jiných podobných hormonů. Jsou to stejné šťávy, jaké produkuje strach. No zkuste si to představit: řítíte se po na náledí v autě s letními pneumatikami a k tomu vám spolujezdec nabízí biftek Stroganoff nebo horké maliny s kajenským pepřem. Jsou to super lahůdky, ale chuť na ně asi mít nebudete. Když nastane stres v práci doma nebo kdekoli jinde, tak se tělo chová stejně. Ty správné pochody se utlumí, chuťové buňky se téměř vypnou a všechna potrava se rovnou ukládá na horší časy, tedy do tukových polštářků. Tělo neví, co jí, a jen se obává, že později může být ještě hůř. Pokud jíte v klidu a s radostí, tělo naopak šetří úložným prostorem, protože se těší, co kdyby přišlo ještě něco lepšího. A zároveň zapne všechny smysly, aby mu to lepší náhodou neuteklo.

Zapojte představivost

Když dáte svému tělu nějaký nekvalitní blaf, je to jako když někomu řeknete něco moc nepěkného. Na sprosťárny se přece nedá reagovat hezky. Zdvořilý a vychovaný člověk třeba hned nereaguje, ale časem se s vámi prostě přestane bavit. Stejně tak vaše tělo později předloží svůj účet v podobě různých potíží či dokonce nemocí.

Cesta za spokojeností

Kulinární koučink vám ukáže cestu, která vede k lásce k jídlu, za níž logicky následuje i spokojenost s tvarem vlastního těla. Opravdu! Ale jít po té cestě musíte už sami. Pokud nemáte jídlo rádi, nebo se ho dokonce bojíte a uvědomujete si, že byste to chtěli změnit, tak už jste udělali první krok. Příčin vašich obav z jídla nebo nelásky k němu může být mnoho. Nesete si možná vzpomínky ze školní jídelny, kde vám nevlídné kuchařky kydaly na talíř chvějivé bledé kusy bůčku a UHO čili univerzální hnědou omáčku a vy jste to museli sníst, i když to opravdu nešlo. Třeba se ve vás něco pokazilo ve výkrmně u přelaskavé babičky, která byla, kulantně řečeno, prostorově výrazná a živila ve vás představu, že jedině takhle „pěkně“ má vypadat správná ženská. Nebo jste třeba nikdy skvělé jídlo nepoznali, protože vaše maminka byla roztržitá intelektuálka, která s bídou svedla krupicovou kaši. Nebo... Těch nebo může být celá řada, ale jsou to břemena jako každá jiná a věřte, že se dají prostě odhodit!

Články

Článek v časopisu Žena a život, příloha Chuťovka, únor 2014. Stáhnout článek...

Chcete-li vědět, jak vypadá odvěké kulinární štěstí, podívejte se na staré obrazy a uvidíte. Přečíst celý článek…

Se vztahem k jídlu je to jako se všemi ostatními vztahy. Přečíst celý článek…

Dietáři a dietářky mají rok rozdělený na různá období, aby si vždycky našli nějaký důvod k hubnutí. Přečíst celý článek…

Konzervativní přístup k jídlu je stejně nebezpečný jako jakýkoli jiný přehnaný konzervatismus. Přečíst celý článek…